Opracowania specjalistyczne

Jesteśmy ciągle rozwijającą się firmą, która do swojej pracy wdraża najnowsze technologie. Nie ograniczamy się jedynie do klasycznych opracowań. Naszym celem jest dostarczanie kompletnych danych pomiarowych pozwalających zamawiającemu na dostęp do pełnej informacji o obiekcie, co w znaczący sposób ułatwia jego zarządzanie lub przeprowadzenie prac projektowych. Przykłady niektórych usług oferowanych przez naszą firmę przedstawiamy poniżej, zapraszamy również do kontaktu w przypadku nietypowych zleceń pomiarowych.

Inspekcja

Bezzałogowe systemy pomiarowe

Zastosowanie bezzałogowych systemów pomiarowych w znaczący sposób zwiększa efektywność i bezpieczeństwo wykonywanych pomiarów. Dzięki szerokiemu zastosowaniu bezzałogowych systemów pomiarowych i różnorodności tworzonych zobrazowań współpracuje z nami wiele firm z różnych branż.

batymetria

Batymetria

Pomiary batymetryczne wykonuje się w celu dokładnego określenia rzeźby ternu po powierzchnią wody. Dzięki połączeniu bardzo dokładnej sondy akustycznej oraz odbiornika GNSS marki Trimble jesteśmy w stanie stworzyć bardzo dokładne mapy z naniesionymi izobatami oraz trójwymiarowe modele zbiorników i cieków wodnych. Dane wykorzystywane są najczęściej do zobrazowania zmian kształtu zbiornika, wykrywania podwodnych przeszkód oraz miejsc niebezpiecznych.

Wirtualne wycieczki

Dzięki wirtualnym wycieczkom możliwe jest zwiedzanie ciekawych lub na co dzień niedostępnych miejsc na ekranie komputera lub telefonu. Pełne sferyczne panoramy 360° pozwalają obejrzeć każdy szczegół znajdujący się w otoczeniu. Poprzez umieszczenie na panoramie aktywnych hotspotów można wyświetlić dodatkowe informacje o dowolnym obiekcie znajdującym się na panoramie. Oferujemy dwa rodzaje wycieczek: panoramy ze skanera pozwalające na wykonywanie na nich pomiarów liniowych i punktowych oraz wysokorozdzielcze panoramy zapewniające wierne odwzorowanie kolorów wykonane przy pomocy lustrzanki cyfrowej.

Integracja danych z wielu systemów

Jesteśmy nowoczesną firmą geodezyjną, która blisko współpracuje z firmą Geotrading Polska, dzięki temu mamy do naszej dyspozycji wszechstronny i nowoczesny sprzęt pomiarowy. Aby dokładnie opisać niektóre obiekty lub zjawiska niezbędne jest połączenie danych z różnych źródeł. Przykładem może być wykorzystanie chmur punktów i bardzo dokładnych pomiarów osi toru pochodzących z tachimetru lub wózka pomiarowego w celu wykrycia ewentualnych kolizji z obiektami w skrajni określonego profilu. Możemy również połączyć dane z naszej echosondy pomiarowej z chmurami punktów pozyskanych przy pomocy skanera laserowego lub bezzałogowego systemu fotogrametrycznego w celu stworzenia dokładnego modelu terenu zawierającego zarówno punkty na powierzchni jak i pod wodą.

Skontaktuj się z nami:

+48 516 024 026